כמה שוקל אופנוע 125?

אופנוע 125 הוא אופנוע שנפח המנוע שלו הוא 125 סמ"ק בלבד. מדובר על אופנוע קטן וקומפקטי שמהווה אופציה נהדרת עבור רוכבים צעירים בתחילת דרכם. בניגוד לרכב מנועי רגל שבו למשקל אין באמת חשיבות גדולה עבור הנהג, באופנוע למשקל יש חשיבות רבה, ובתור רוכבים אתם חייבים להכיר אותו. אלמוג קינן מאתר עלית אופנועים יספר לכם עליו. 

 

אופנוע 125

אחד המדדים הכי חשובים לאופנועים קשור לנפח המנוע שלהם. את נפח המנוע מודדים בסמ"ק, וכעת ברור לכם מה בדיוק הכוונה באופנוע 125. מטבע הדברים מדובר על נפח מנוע קטן, מה שמאפשר לאופנוע מצד אחד להיות קל וקומפקטי, חסכוני בדלק וזול, אך כמובן מגביל את הביצועים של האופנוע.

האופנועים הללו קטנים, ונוחים בעיקר עבור מי שנוסעים נסיעות לא מאוד ארוכות. בתוך העיר הם מהווים דרך נהדרת להתנייד. עלית אופנועים כאן כדי לספר לכם כמה דברים על האופנוע.

אופנוע 125

משקל האופנוע

המשקל של אופנוע 125 סמ"ק נע בין 100 ל150 ק"ג. מבין האופנועים מדובר על המשקל הנמוך ביותר שניתן למצוא, וזה בדיוק מה שהופך את האופנוע הזה לכלי כל כך טוב, במיוחד עבור רוכבים מתחילים. הבדלים של כמה ק"ג במשקל הם לא משמעותיים בדרך כלל, ומה שחשוב זה שהאופנוע לא יהיה כבד יותר מהשיעור הזה.

 

למה זה חשוב

בניגוד לכלי רכב שבהם המשקל לא אמור להיות נתון מאוד חשוב, באופנועים חשוב להכיר את המשקל של הכלי. הסיבה הראשונה לכך היא שאם אתם קונים מעלית עבור האופנוע שלכם, בדרך כלל המעלית מוגדרת על פי המשקל אותו היא יכולה לשאת. אופנוע בעל משקל נמוך הוא כזה שאפשר לקנות עבורו מעלית זולה יותר.

בנוסף, המשקל של הכלי יעזור לכם להבין מה בדיוק אתם יכולים לעשות איתו. לכלי כבד ישנם מגבלות שבתור רוכבים אתם חייבים להכיר. כמובן, יש יתרון בטיחותי בכלי בעל משקל גדול יותר, אך הוא גם כזה שבדרך כלל יצרוך יותר דלק.

שינוי משקל הכלי

אם מסיבה כלשהי אתם מעוניינים לשנות את המשקל של הכלי, ניתן לעשות את זה על ידי החלפה של הגלגלים, הצמיגים או חלקים אחרים של האופנוע. בכל מקרה של שינוי המשקל עליכם לוודא היטב שאתם לא מסכנים את עצמכם. לאופנוע יש משקל מסוים אותו הוא יכול לשאת, ואל תגיעו למצב שבו אתם מעמיסים עליו משקל שגדול מהיכולת האמיתית שלו.

 

לסיכום

אופנוע 125 סמ"ק הוא אופציה נהדרת עבור רוכבים צעירים בתחילת הדרך. מדובר על אופנוע קל, שיכול להגיע למשקל שנע סביב מאה ק"ג בלבד. עם זאת, ישנם אופנועים כאלו שהמשקל שלהם גדול יותר, כאשר בדרך כלל זה משתנה לפי המפרט הטכני של האופנוע. לפני הקנייה של האופנוע תוכלו לקבל סקירה מפורטת על המשקל שלו, ולהבין היטב מה בדיוק הכלי שעומד לפניכם.

משקל אופנוע 125

תוכן עניינים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
טיפים לרכיבה בטוחה בלילה

כשעליתי בפעם הראשונה, בתור רוכב צעיר להר בנטל באחד מערבי הפסח, הסקתי הרבה מסקנות. רובנו לוקחים את רכיבת הלילה כמובן מאליו. כולנו בטוחים שהיא שוות

טיפול נכון בשרשרת ושמן מוטול

שרשרת האופנוע הינה המכלול המוזנח ביותר בכל הקשור לתחזוקת האופנוע. גם אני חטאתי בזה מספר פעמים. כמויות התירוצים האין סופיים שאמרתי לעצמי "אין לי כח