4 דברים שצריך לקחת בחשבון בזמן מכירת רכב לפירוק

אנשים שמגלים שרכבם אינו ראוי לשימוש, מופנים לא פעם למומחה לפירוק רכבים, במטרה למכור לו את רכבם התקול. יש מי שנתקלים בהליך זה לראשונה ואין להם מושג מה צריך לעשות במהלכו. מדריך זה עולה לרשת כדי לסייע להם ולהציג את  4 הדברים שחשוב לקחת בחשבון בעת המכירה. הישארו אתנו ותהיו בטוחים שתכירו בכל המידע הדרוש.

 

הדבר ה 1 – אין מחירון קבוע

חשוב שתדעו שלא יוצג בפניכם מחירון שירכז את המחירים של הרכבים השונים. אתם תצטרכו להגיע להסכמה עם הקונה לגבי המחיר, כדי ששני הצדדים יהיו מרוצים. נדגיש שמרבית המקרים מדובר בסכום לא גובה, מכיוון שהשווי של הרכב שלכם עשוי להיות נמוך יחסית והתועלת שעתידה להיות ממנו היא מחזור החלקים בלבד.

רכב לפירוק

הדבר ה 2 – תצטרכו לחתום על חוזה

פנייה לשירותי מכירת רכב לפירוק בתל אביב מצריכה חתימה על חוזה שיכלול קודם כל את העלות שהוסכמה על שני הצדדים וגם את אפשרות השינוע של הרכב. שכן, סביר להניח שהרכב יימצא במרחק מה משטחו של הקונה ולא ניתן להסיע אותו באופן עצמאי, אלא רק באמצעות שימוש בגרר. אתם לא רוצים לגלות ששילמתם סכום עתק על נסיעה זו, לכן תצטרכו לבדוק את הנושא מראש ולציין אודותיו בחוזה, כדי שתוכלו לחסוך לעצמכם אי הבנות.

 

הדבר ה 3 – הצהרה על פירוק הרכב

אי אפשר לכתוב מדריך שעוסק במכירת רכב לפירוק ולא לציין את ההצהרה החשובה שצריכה להימסר לידיכם בכתב. נסביר שתצטרכו לבקש אישור בכתב מהקונה של הרכב שמציין שידוע לו שמדובר בגרוטאה שצריכה לעבור הליך פירוק ומחזור. מומלץ להוסיף שהרכב לא יכול לחזור לכביש ולשמש ככלי תחבורה, כדי שתוכלו להיות בטוחים שהעניין יהיה ברור לשני הצדדים. שכן, הרישיון של הרכב בוטל ואם חלילה הוא יעלה על הכביש, אתם עשויים למצוא את עצמכם בצרות.

ללא מחיר קבוע

הדבר ה 4 – תבדקו שמדובר במוכר אמין

סביר להניח שראיתם לא פעם סטיקרים ומודעות שמפרסמות עסקים שמעוניינים ברכישת רכבים ישנים לפירוק. אם כך, כדאי שתדעו שעליכם לבדוק את טיבם, במידה ותחליטו ליצור עמם קשר. אתם הרי צריכים להיות בטוחים שתבצעו את הפנייה לגורם מוסמך שיבצע את עבודתו נאמנה ויגבה מכם סכום הוגן. כדי שזה יקרה, עליכם לרשום את שם העסק (או את שם הבעלים) בלשונית הביקורות של גוגל שתחשוף בפניכם את כל המידע הרלוונטי אודות המוכר. תוכלו לעשות זאת תוך קריאה מעמיקה של חוות הדעת או באמצעות מבט מהיר בדירוג שניתן לו על ידי הגולשים.

 

מילים אחרונות לסיום

אלה היו 4 הדברים שצריך לקחת בחשבון בזמן מכירת את הרכב לפירוק. עכשיו אתם יודעים מהן הנקודות שצריך לשים אליהן, כך שתוכלו לבצע את הליך המכירה על הצד הטוב ביותר. נאחל בהזדמנות זו שתיסעו מעתה ואילך בדרכים ישרות.

מוכר אמין

תוכן עניינים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
משפחה נקרעת
מי יקבל את הרכב בגירושין?

במסגרת חלוקת הרכוש שנקבעת במהלך הגירושין, עולה לא אחת השאלה: מי יקבל את הרכב לאחר שהחבילה מתפרקת? התשובה כמובן, תלויה בהלכות המשפטיות שנבדקות בכל מקרה

סגירת עסקה
2 דרכים למכור את הרכב

מקרה שאירע לאחרונה לבחורה צעירה שמכרה את הרכב שלה לגורם לא מוכר, גרם לנו להבין כי עלינו להוציא מדריך מקיף בנושא שיציג בפני כל דורש