4 סוגי מצברים לרכב

תקלות מצבר הן מסוג התקלות השכיחות ביותר ברכבים. החלפה של מצבר היא אמנם לא פעולה מורכבת, אך ברגע שצריך לבצע אותה הרכב שלכם פשוט לא יוכל לנסוע בלי שתעשו את זה. את החלפת המצבר תוכלו לבצע כמעט בכל מקום, אולם בחלק מהמקרים תהיו זקוקים למישהו שיביא לכם את המצבר עד הבית. כאן נספר לכם על סוגי המצברים הנפוצים ביותר. 

 

מצבר לרכב

מצבר הוא חלק ברכב שאוגר חשמל על מנת להפעיל מערכות ברכב שאינן קשורות למנוע בצורה ישירה. בין המערכות הללו ניתן למנות את מערכת התאורה, מערכות המולטימדיה וכמובן מערכת ההתנעה עצמה שמאפשרת לכם להדליק את המנוע. לא כולם מודעים לכך, אולם יש כמה סוגי מצברים ששונים אחד מהשני. מצבר עד הבית כאן כדי לספר לכם על סוגי המצברים שיש לרכב.

מצבר לרכב

מצבר התנעה

המצבר הראשון ופשוט ביותר הוא זה שעוד כמו סוללה. מדובר על רכיב שאוגר חשמל תוך כדי נסיעת הרכב, וגם לאחר שהמנוע כבוי נותרת בו עוד אנרגיה שמאפשרת את ההפעלה של כל אותן מערכות שתלויות במצבר. תקלה במצבר כזה יכולה להיות בשל ריקון של הארגיה או בשל בעיה בתהליך הייצור שלה. ברוב המקרים הנעה של הרכב או הוספה של מים תעזור לכם לפתור את הבעיה.

 

מצבר ללא טיפול

המצבר הזה הוא מצבר שסגור להוספה של מים מזוקקים, וזו הסיבה שהוא נקרא ללא טיפול כיון שלא ניתן להתערב בהפעלה שלו. מדובר על מצבר שאמור להחזיק מעמד יותר זמן מאשר המצברים הרגילים ולכן הוא גם יקר יותר, אך חשוב להבין שמדובר על מצבר יחסית רגיש שיכול להיות פגיע יותר מאשר מצבר פשוט.

 

מצבר ג'ל פריקה עמוקה

הסיבה שהמצבר הזה נקרא מצבר ג'ל קשורה לחומצה מסוימת שעוטפת את הלוחות הפנימיים שלו ונמצאת במצב צבירה שמזכיר ג'ל, אולם מה שחשוב להבין הוא שבדיוק כמו המצבר הקודם גם הוא מצבר שאמור לעבוד בלי כל התערבות מהצד שלכם. היתרונות של המצבר הזה הם היכולת שלו להתמודד טוב יותר עם זעזועים והעובדה שתוחלת החיים שלו ארוכה יותר מאשר מצבר רגיל.

 

מצבר פריקה עמוקה

המצבר הזה עובד בצורה דומה כמו המצבר הקודם, רק בלי רכיב החומצה שיש במצבר ג'ל. גם בו היתרון הגדול זו העמידות שלו, ובנוסף מדובר על מצבר שמספק רמת אנרגיה גבוהה למרות שהוא קטן.

 

לסיכום

בעולם הרכב ישנם ארבעה סוגים של מצברים, כאשר לכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו. המצבר הרגיל הוא זה שעובד כמו סוללה, ואת התקלות שיש בו ניתן בדרך כלל לפתור על ידי הנעה של הרכב. סוגי המצברים האחרים יהיו יקרים יותר מאשר המצבר הזה, אולם לכל אחד מהם יש יתרון שהופך אותו לטוב יותר. התייעצות עם איש מקצוע תעזור לכם להחליט על מצבר מתאים.

סוללות

תוכן עניינים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
הרכב הוא אובדן מוחלט
איך יודעים שהרכב טוטאל לוס?

תאונות דרכים עלולות להיות הרסניות, ולהוביל לנזק בלתי הפיך לרכבים המעורבים בהם. במקרים כאלה, יש צורך לקבוע אם הרכב בר תיקון או לא. ברגע שהרכב