4 הסוגים של רכבי השטח הקיימים

חלומו הרטוב של כל גבר הוא שיהיה לו רכב שטח. כזה שמאפשר לו נהיגה אתגרית יותר ועומד בכל תנאי הדרך. כזה שמאפשר לו להגיע עד למעיין מבלי ללכת מטר ברגל. להלן ארבעת סוגי רכבי השטח העיקריים.

 

באגי –

רכב שטח ידוע לשמצה בקרב החיילים המשרתים בגבול מצרים. לבאגי מספר סוגים שונים של חברות: פולריס, קאן אם, יאמהה, קווסאקי, סי אף מוטו, הונדה וארקטיק קאט. ניתן לראות את כל המבחר באתר של אקשן מוטורס.

ניקח לדוגמא את פולריס RZR PRO XP: רכב השטח המתקדם ביותר שנמצא כיום, גבוה מאד ונוח עם צמיגים בשרניים. בעל הגה ספורטיבי מתכוון לכל הכיוונים, מערכת מולטימדיה צבעונית מתקדמת ומערכת מתלים המווסתת את עצמה. לרכב בולמים של פוקס מדגם 2.5 וגיר שתוכנן במיוחד להמשך תפקוד בתנאים הקשים ביותר.

 

טרקטורון –

את הטרקטורונים רובנו מכירים בקרוב. בין אם עשיתם טיול טרקטורונים ובין אם עבדתם אי פעם בחקלאות, כנראה שיצא לכם לנהוג על רכב זה בחייכם. אך זוהי לא אותה חוויה כמו לנהוג בטרקטורוני שטח מתקדמים שלא נשחקו עם השנים. ה-GL EPS600 של חברת SEGWAY הוא הטרקטורון המוביל ביותר בתחום, גרסת הפרימיום של הטרקטורון הדו מושבי.

לרכב שטח זה תוספות מיוחדות, כגון: הגה כוח חשמלי ובולמי גז. לרכב 44 כוחות סוס, הנעת 4X4 וממשק דיגיטלי עם חיבור לנייד. ההתקדמות הטכנולוגית של חברת SEGWAY מאפשרת לנוסע להתחבר לטרקטורון באמצעות אפליקציה ולהתניעו ללא שימוש במפתח.

 

טרקטור משא –

או שבמו העממי יותר – מיול/גייטור/ריינג'ר. בדומה לטרקטור רגיל, גם טרקטור משא משמש לעבודות שונות בחקלאות ולגרירה ונשיאה של חפצים כבדים. שלא כמו טרקטור רגיל, טרקטור משא הוא הרבה יותר קל והוא נושא עימו ארגז מטען גדול. מלבד השימוש שלו בענפי החקלאות, טרקטור המשא יכול לשמש גם לנסיעות פנאי ושטח.

אם אתם חושבים על לקנות טרקטור משא, כדאי שתסתכלו על MAX DPS HD9 של חברת טרקסטר. לטרקטור משא זה יש 4 מקומות ישיבה, מנוע חזק ותגובה מהירה במיוחד. הטרקטור מתאים לעמידה בתנאי נסיעה בשטחים גסים עם נוחות משופרת.

 

רכבי שטח פנאי (ג'יפים)–

אלו הם הרכבים המשפחתיים המותאמים לנסיעה בשטח. מקטנים עד גדולים, רכבים אלו הופכים ליותר ויותר פופולאריים עם השנים. בין המותגים הנבחרים עומדים: ג'יפ ריינגד, סובארו XV, ג'יפ קומפאס, סובארו פורסטר, ניסאן X-טרייל ומאזדה CX-5. השוני בין רכבים משפחתיים לבין רכבי שטח עומד בעיקר על מערכות הרכב לנסיעה בתנאי שטח ועל מרחק הגחון הקדמי של הרכב מהקרקע.

 

לסיכום –

לרכבי שטח שונים ייעודים שונים. אם תרצו חווית נהיגה מטורפת הרי שבאגי או טרקטורון יהיו הכלים שלכם, ואם דווקא לעבודה אז טרקטור משא. ואם תרצו רכב בעל כמה ייעודים הרי שרכב פנאי הוא הרכב שלכם.

אקשן מוטורס

 

תוכן עניינים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
צוות עובדים
מהו חוק קרן פנסיה לעצמאיים

מדינת ישראל היא אחת המדינות שבהן ההגנה על זכויות העובד היה מהמתקדמות בעולם. עובד שפוטר מעבודתו, או שאיננה יכול להמשיך בה בגלל סיבו בריאותיות למשל,

שכפול מנעולן
האם כל מנעולן יכול לשכפל מפתח רכב?

אנשים כיום תלויים יותר במכוניות שלהם, וניתן לומר שמכוניות הכרחיות לאדם המודרני. הם יאפשרו תנועה מהירה ויעילה יותר מנקודה a לנקודה b, בין אם דרך