רכבים חשמליים

בשנת 2022 אפשר להגיד בביטחון שעידן הרכבים החשמליים כבר כאן, ובכל העוצמה. משנה לשנה אנו רואים יותר ויותר רכבים חשמליים על הכביש, ויצרניות הרכב הגדולות זונחות אחת אחרי השנייה מנועי בעירה פנימית ועוברות לייצר דגמים חשמליים ידידותיים לסביבה. אף על פי שרכבים עם מנועי בעירה פנימית עדיין מהווים את רוב שוק הרכב, אין ספק שהעתיד נמצא אצל הרכבים החשמליים, או כמו שאמר פעם שר הנפט הסעודי על תלות האדם בנפט: "עידן האבן לא נגמר כי נגמרו האבנים בעולם".  אם גם אתם מעוניינים להתקדם לדור החדש של עולם הרכב, לחסוך הון על דלק ולשמור על הדרך על כדור הארץ – מעבר לרכב חשמלי הוא הבחירה הנכונה ביותר עבורכם.

 

מה צריך לדעת לפני שקונים רכב חשמלי?

לפני שנתחיל, סיכמנו עבורכם בעזרת צוות המומחים מצוות גזפרו פתרונות מימון את כל מה שתצטרכו לדעת לפני הרכישה הבאה שלכם. רכבים חשמליים, כמו ששמם מרמז, מונעים על ידי מנוע חשמלי. למרות החיסכון העצום בדלק, בין אם מדובר על רכב חשמלי לחלוטין או רכב מסוג פלאג-אין, חשוב לוודא שיש באפשרותכם להתקין עמדת הטענה למנוע החשמלי בביתכם. תהליך ההתקנה הינו פשוט במיוחד, ואינו מצריך יותר מגישה ליציאת מתח בחניה שלכם או במקום בו אתם בדרך כלל חונים את הרכב שלכם. כמו כן, מומלץ לוודא שבמקום עבודתכם יש עמדות טעינה זמינות בשביל לייעל את זמן הטעינה של הרכב.

 

מה חשוב לדעת על טעינה?

הבחירה בין אם לרכוש רכב חשמלי ב- 100 אחוז או רכב פלאג-אין, אם כך, צריכה להתחשב בזמינות עמדת הטעינה עבורכם. למשל, אם אתם נמצאים רוב היום מחוץ לבית ונוסעים מרחקים ארוכים מדי יום, ייתכן שהבחירה הטובה ביותר עבורכם תהיה דווקא רכב מסוג פלאג-אין, אותו תוכלו להטעין במהלך הלילה ולא תצטרכו לדאוג שתיגמר סוללת הרכב באמצע היום. מצד שני, אם זמינות ההטענה אינה מהווה מכשול עבורכם, רכישה של רכב חשמלי לחלוטין תגרום לכך שלא תצטרכו להיות מודאגים ממחירי הדלק העולים לעולם.

 

אילו סוגים של רכבים חשמליים יש?

לרוב, כשאנו חושבים על רכב חשמלי, התמונה שעולה לנו לראש היא תמונה של טסלה. אך כפי שציינו קודם, כמעט ואין יצרנית רכב כיום, החל מטויוטה ועד לפרארי, שלא מייצרת סוג כלשהו של רכב חשמלי. לכן, ניתן כיום למצוא כמעט כל סוג של רכב, בין אם זה ג'יפ, טנדר מסחרי או רכב משפחתי המונע על ידי מנוע חשמלי. בדומה לאופן בו בוחנים את צריכת הדלק לפני שקונים רכב עם מנוע בנזין או סולר, ברכישת רכב חשמלי יש להסתכל מרחק הנסיעה המתאפשר עד שצריך לחבר את הרכב למטען, וכן את זמן הטעינה הממוצע של הטענת הסוללה במנוע, כששני פקטורים אלו יהיו מושפעים בעיקר מגודל ומשקל הרכב.

 

איך מתחילים?

אז אם אתם מוכנים לקפוץ למים ולהתחדש ברכב חשמלי מתקדם, ההמלצה שלנו היא לפנות למומחים מחברת גזפרו, שיעזרו לכם לבחור את הרכב המתאים ביותר וימצאו עבורכם את העסקה המשתלמת והחסכונית ביותר.

ידית בטענה

 

תוכן עניינים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך