מה צריך לבדוק כשקונים רכב חדש?

מתכננים לקנות רכב חדש?

חשוב שתדעו שקניה של רכב צריכה להיות מחושבת מכל מיני בחינות.

רגע לפני שתפנו אל יבואן הרכב שבחרתם, אתם צריכים לבדוק כל מיני פרטים אודות הרכב.

זה לא מספיק לבחור רכב בגלל שהעיצוב או הצבע שלו מוצאים חן בעינכם.

בחירה של רכב לא צריכה להיות רק בהתאם לסכום שאתם מעוניינים להוציא.

 

בחירה של רכב צריכה להיות מחושבת בהתאם לתחומים הבאים:

  1. הצרכים שלכם

לפעמים אנשים לא עוצרים לחשוב מה חשוב שיהיה להם ברכב החדש שלהם. למשל, זוג צעיר עם תינוק לא צריך וואן ורווקה לא באמת צריכה לקנות רכב משפחתי.
רגע לפני שאתם קונים רכב, חשוב שתכתבו על דף מהם הצרכים שלכם. כלומר, מה חשוב לכם שיהיה ברכב החדש שלכם. למשל, האם אתם צריכים תא מטען גדול? האם חשוב לכם שיהיה לרכב 4 או 5 דלתות? וכמובן, כמה כוח סוס אתם צריכים שיהיה לרכב שלכם? האם אתם מתכננים לנסוע אתו בתוך העיר מידי יום או שמא אתם מתכננים לנסוע בו למרחקים על בסיס יומי?
כל אלו יסייעו לכם להתמקד ברכב שמתאים לכם.

 

  1. התקציב

כעת, כשיש בידכם את רשימת הצרכים שלכם, זהו הזמן לכתוב על דף את הסכום המקסימלי שאותו אתם יכולים להוציא על רכב. לאחר מכן, תוכלו לבדוק מה העלות של רכב חדש שמתאים לצרכים שלכם.
אם תמצאו בקלות רכב שמתאים לתקציב שלכם, מצוין, סיימתם את התהליך.
אם תגלו שאין רכב שעומד בתקציב שלכם ותואם לרשימת הצרכים שלכם, כנראה שתצטרכו לבדוק אפשרות לרכישת רכב משומש.
אם יש לכם רכב משומש כרגע ואתם צריכים למכור אותו, קחו בחשבון שייתכן שהתקציב שלכם יוכל לעלות לאחר שתמכרו את הרכב הנוכחי. כדי להקל עליכם בתהליך, כדאי לברר פרטים מול עסק שמתמחה בקנייה של רכבים משומשים ובכך להימנע מבזבוז זמן במהלך ניסיונות מכירה מול אנשים פרטיים.

 

  1. נסיעת מבחן

מצאתם רכב שעונה על הצרכים שלכם ומתאים לתקציב שהצבתם לעצמכם? כעת אתם צריכים לגשת אל היבואן ולראות את הרכב מקרוב.
קנייה של רכב חדש דורשת בחינה של כל הפרטים לעומק. זה נחמד שמצאתם רכב עם תא מטען בדיוק בגודל שרציתם, או עם כוס סוס שתואם לנסיעות שלכם.
אבל בנוסף לאלו, אתם צריכים גם לבדוק האם נוח לכם לשבת ברכב, האם הפונקציות שלו מתאימות לכם ולבחון גם איך זה מרגיש לנסוע עם הרכב על הכביש.
לכן, אתם צריכים להגיע אל אולם התצוגה של היבואן ולבחון את הרכב מקרוב.

אלו התחומים שחשוב מאוד שתבדקו אותם רגע לפני שאתם קונים רכב חדש. בדיקה מדוקדקת לפרטי פרטים של התחומים האלו תגרום לכם להיות בטוחים שרכשתם את הרכב שמתאים לכם.

 

 

רכב משפחתי

תוכן עניינים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
רכבי פנאי
8 רכבי הפנאי המובילים בבטיחות

בשנים האחרונות הבינו יצרניות הרכב עד כמה רוכשי הרכב לוקחים ברצינות את נושא הבטיחות והחלו לייצר מערכות בטיחות מתקדמות, חלקן אוטונומיות לחלוטין שמאפשרות שליטה מלאה