כמה עותקי מפתח חשוב לשמור לרכב

אם אי פעם איבדתם את המפתחות לרכב שלכם, אתם יודעים כמה תסכול ומתח המצב הזה יכול לגרום. אבל גם אם מעולם לא קרה לכם דבר כזה, חשוב להיות מוכנים מראש לכל תרחיש. השאלה המתבקשת היא – כמה עותקים של מפתח הרכב כדאי להכין ולשמור? והיכן ניתן לשכפל מפתחות כאלה? המשיכו לקרוא.

 

כמה עותקים של מפתחות לרכב כדאי לשכפל?

ראשית, מומלץ להחזיק לפחות שני עותקים של מפתח הרכב. אחד שישמש אתכם באופן שוטף, והשני שיישמר במקום בטוח בבית או אצל אדם קרוב שאתם סומכים עליו. ככה, אם תאבדו את המפתח העיקרי, תמיד יהיה לכם גיבוי זמין מיידית. יש הממליצים אפילו על שלושה עותקים – אחד לשימוש יומיומי, אחד שמור בבית, ועוד אחד אצל חבר או בן משפחה למקרה חירום כזה או אחר.

לְשַׁכְפֵּל

 

אז איפה ניתן לשכפל מפתחות לרכב?

האפשרות הנפוצה ביותר היא בחנויות המתמחות במנעולנות ושכפול מפתחות. חנויות כאלה תוכלו למצוא כאלה בקניונים, במרכזי קניות שונים ברחבי הארץ ובעיקר כחנויות קטנות ועצמאיות באזורים פשוטים ושקטים יותר. חשוב לבחור בחנות בעלת מוניטין חיובי, עם ציוד איכותי ומנעולנים מיומנים על מנת לקבל מפתחות ששוכפלו כראוי, בצורה נכונה ומקצועית.

 

אילו סוגי מפתחות לרכב יש כיום?

דבר נוסף שחשוב להביא בחשבון הוא סוג המפתח שברשותכם. מפתחות לרכבים מודרניים מגיעים לרוב עם שבב אלקטרוני מובנה, שנקרא גם "מפתח חכם" או "מפתח מקודד". שכפול של מפתח כזה דורש ציוד מיוחד ותהליך מורכב יותר. לא כל מנעולן יוכל לטפל במפתחות מסוג זה, ולכן מומלץ לברר מראש אם יש להם את היכולת והניסיון הדרושים.

מפתח חכם

 

טווחי העלויות לשכפול מפתח לרכב

מבחינת עלויות, המחירים יכולים להשתנות בהתאם לסוג המפתח, דגם הרכב וכמובן- החנות בה אתם משכפלים. שכפול מפתח לרכב של מפתח רגיל ללא שבב עשוי לעלות סביב 20-50 ש"ח. לעומת זאת, שכפול של מפתח חכם יכול להגיע למחירים של 200-600 ש"ח ואף יותר, תלוי ברמת המורכבות הנדרשת. אך למרות המחיר הגבוהה, לפעמים ניתן לחסוך קצת כסף אם משכפלים יותר מעותק אחד בו זמנית.

אופציה נוספת היא לפנות ליבואן הרכב או למוסך המורשה של היצרן. שם בטוח יהיה להם את הכלים והידע לשכפל גם את המפתחות המתקדמים ביותר. עם זאת, במקרים אלו צפו למחירים גבוהים יותר מאשר אצל מנעולן פרטי, שעשויים להגיע גם לכמה מאות שקלים לכל מפתח.

 

לסיכום

תמיד כדאי להכין מראש לפחות שני עותקים של מפתח הרכב ולשמור אותם במקומות נפרדים ובטוחים. בין אם תבחרו לשכפל את המפתחות אצל מנעולן מקומי או דרך יבואן הרכב, חשוב לעשות מחקר ולהשוות מחירים. הביאו בחשבון את סוג המפתח שלכם והאם ספק השירות מסוגל לטפל בו כראוי. בסופו של דבר, השקעה נבונה בשכפול מפתחות יכולה לחסוך לכם הרבה כאב ראש בעתיד, ותיתן לכם שקט נפשי ביום שבו תזדקקו למפתח רזרבי.

שכפול מפתח

תוכן עניינים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
טיפול להגדלת הפין
האם הגדלת הפין נוגדת את ההלכה?

הנושא של הגדלת הפין, בין אם באמצעים טבעיים או כירורגיים, מעורר דיון נרחב ומורכב. לצד השאלות האתיות והבריאותיות, עולה השאלה האם ישנן מגבלות הלכתיות בנוגע

שכפול מנעולן
האם כל מנעולן יכול לשכפל מפתח רכב?

אנשים כיום תלויים יותר במכוניות שלהם, וניתן לומר שמכוניות הכרחיות לאדם המודרני. הם יאפשרו תנועה מהירה ויעילה יותר מנקודה a לנקודה b, בין אם דרך