ביטול שלילה מטעם משרד הרישוי – האם זה אפשרי?

משרד הרישוי בעל היכולת לשלול רישיון נהיגה במקרים מסוימים וזאת בכפוף להוראות המעוגנות בחוק. יחד עם זאת, גם כאשר הרישיון נשלל ניתן לבטל במקרים רבים לבטל את השלילה ולהשיב את הרישיון לנהג או לכל הפחות לקצר את משך השלילה. מתי משרד הרישוי רשאי לשלול רישיון ואיך ניתן לבטל את ההחלטה על שלילה? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא.

 

באילו מקרים בסמכות משרד הרישוי לשלול רישיון?

משרד הרישוי רשאי לשלול רישיון נהיגה בשני מצבים עיקריים: כאשר נהג צבר נקודות רבות בשל עבירות תנועה שביצע, או כאשר הוחלט כי נהג אינו כשיר רפואית לנהוג על הכביש ואז קיים חשש לסכנה לציבור. כאשר מדובר בשלילה מטעם צבירת נקודות – השלילה תהיה שלילה מנהלית אשר מוגבלת בזמן ומותנית בביצוע קורס ריענון נהיגה או לחלופין מעבר תיאוריה או טסט. כאשר מדובר בשלילה מטעמי מצב בריאותי – השלילה תהיה עד להבראה או לצמיתות במידה ומדובר במצב בלתי הפיך.

 

מה עושים כאשר נשלל רישיון הנהיגה?

בכל מצב של שלילת רישיון יש לפנות לעו"ד על מנת שיסייע לכם בנושא. ניתן לפנות לשירותיה של עורכת דין תעבורה יערית אוליאל אשר סייעה לנהגים רבים להשיב את רישיונם במהרה ולבטל את שלילת הרישיון שקיבלו. חשוב למצוא עו"ד המתמחה בתחום דיני התעבורה כך שיוכל לעזור לכם בצורה הטובה ביותר.

 

איך ניתן לבטל שלילת רישיון?

על מנת לבטל שלילת רישיון יש לפנות לבית המשפט לתעבורה ולבקש ביטול של השלילה. במהלך המשפט יהיה עליכם להציג את כלל הראיות התומכות בכך ששלילת רישיונכם לא הייתה מוצדקת ובסמכות בית המשפט לקבוע האם לבטל את השלילה או להשאירה, וכן האם להקל את תנאי השלילה. על מנת למקסם את הסיכוי שלכם לבטל את השלילה, מומלץ להיעזר בעו"ד אשר ידע לייצג אתכם.

 

באילו מקרים לא ניתן לבטל שלילת רישיון?

במקרים בהם בוצעו עבירות חמורות או שישנו צבר רב של נקודות כאשר אין נסיבות מקלות, יהיה קשה לבטל את השלילה אך יהיה ניתן להקל על תנאיה או לקצר את משך זמנה. כאשר מדובר בשלילה מטעמי מצב בריאותי שהוא בלתי הפיך, לא יהיה ניתן לבטל את השלילה בלי חוות דעת מטעם רופאים מקצועיים.

 

האם ניתן לקצר שלילת רישיון?

בהחלט ניתן לקצר את משך שלילת הרישיון וזאת בהתאם להחלטת בית המשפט. במידה ולא הצלחתם לבטל את השלילה, תוכלו לבקש קיצור שלה ולהציג נסיבות מקלות לבית המשפט וזאת בהסתייעות בעורך הדין שלכם.

 

ביטול שלילת רישיון – זה אפשרי

משרד הרישוי יכול לשול רישיון לנהג שצבר נקודות רבות או כאשר אינו כשיר בריאותית לנהיגה. ניתן לבטל את השלילה בהסתייעות בעורך דין או לקצר את משכה ולהקל את תנאיה.

משרד הרישוי

תוכן עניינים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך