ביטוח רכב

אתם על איילון צפון, החלונות הקדמיים פתוחים, הרוח מלטפת לכם את הפנים ואתם רוקדים את "בננות" של סטטיק ובן-אל כאילו אתם כוכבי הקליפ. אתם מאותתים בקוליות לצאת בשדרות רוקח, ההוא מימין בדיוק מחליט להשתלב שמאלה ולא מאותת, ובום! תאונה. ביטוח רכב יש.

"אני לא דואג ממך, אני דואג מזה שאני לא מכיר".
זה מה שאבא שלי היה אומר לי, ואכן תאונות הן משהו שלא תמיד תלוי בנו. ביטוח רכב הוא כיסוי מצוין לתאונות מצערות יותר ומצערות פחות. שלא נדע, כמובן.

רכב מבוטח

אז בשביל מה ביטוח רכב?

בואו נבין. כשאנחנו יוצאים לכביש אנחנו נתקלים בסיטואציות לא צפויות – הולך רגל שמתפרץ לכביש, נהג שנוסע באור אדום ועוד. ובינינו, בואו לא נשחק אותה צדיקים, גם אנחנו בעצמנו עושים לא מעט טעויות – פה לא שומרים מרחק, שם נוסעים מהר יותר מהמותר.

 

כנגד שני סוגי ביטוח רכב דיברה התורה

ביטוח רכב הוא חשוב כדי להבטיח שאנחנו מכוסים בכל אחד מהמקרים האלו, והוא מתחלק לשני סוגים עיקריים: ביטוח חובה וביטוח מקיף. ביטוח חובה, כשמו כן הוא – ביטוח שקיומו הוא חובה, והנסיעה ברכב שהביטוח לא קיים בו היא אסורה בהחלט. ביטוח זה מבטיח כיסוי לנהג, לנוסעים ברכב או לנפגעים בתאונה מהרכב בו קיים הביטוח, כל זאת במקרה של פגיעה בגוף.

ביטוח מקיף הוא ביטוח רכב הכולל בתוכו שני סוגי ביטוח – ביטוח עצמי וביטוח צד ג'. ביטוח עצמי הוא כיסוי על נזקים לרכוש שנגרמו לרכב מסיבות מגוונות כמו תאונה, אסונות טבע, גניבות, הצפות וכו', או בקיצור – דברים שמתאגדים תחת הכותרת "בלת"מים".

ביטוח צד ג' מכסה מנזקים שנגרמו מפגיעה של הרכב הפוגע ברכב אחר או חפצים אחרים, כמו למשל רכב שמאבד שליטה, עולה על המדרכה ונכנס ישירות לתוך חנות בגדים, וניפץ לה את חלון הראווה. אתם לא רוצים לעמוד במצב הזה, תשאלו את הגברת מהסרטון הויראלי האחרון בפייסבוק.

תעריפי הביטוחים משתנים בהתאם לכל מיני גורמים, כמו גיל הנהג, סוג הרכב, גיל הרכב ועוד, וכמובן שהתעריפים שונים בין חברות הביטוח השונות. שווה להשקיע מאמץ בחיפוש אחר חברת הביטוח המשתלמת ביותר, שבה גובה הפרמיה המוצע כולל את הכיסוי הרחב ביותר.

כדי להמנע מכפל ביטוחים מומלץ להכיר את פרויקט הר הביטוח שיכול לחסוך לכם לא מעט כסף בביטוחים.

עכשיו, פתחו את היומנים וסמנו במרקר את התאריך. למה? את ביטוחי הרכב הנ"ל יש לחדש מדי שנה וכך להבטיח את תוקפם.

רכשתם רכב? נהדר. זה הזמן להיפרד מהקורקינט והקסדה, ולרכוש ביטוח רכב. ומעל הכל – תסבו קצת גאווה ללהקת הופה היי. החבר'ה האלה טוענים שכולם פה נוהגים כאילו שירדו מהפסים. ואם כבר ירדתם מהפסים – אז לפחות עם ביטוח רכב.

רוצים להמשיך לקרוא על מימון רכב – בלי להביא כסף מהבית לחצו כאן.

תוכן עניינים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
רכב שעבר תאונה
מה חשוב לבדוק בביטוח מקיף לרכב

רכישת פוליסת ביטוח מקיף לרכב מהווה אחת ההוצאות המשמעותיות ביותר הכרוכות בתפעול הרכב והשימוש בו. ההוצאה עבור פוליסות הביטוח השונות לרכב עשויה להגיע במקרים מסוימים